ZDA V Finalu Pokala Konfederacij Tesno Izgubljajo Proti Braziliji - Matador Network

Image

Pred nedeljskim finalom prodajalec prodaja brazilske zastave. - Foto: Axel Buhrmann / Feature Photo: fabianoofficial.com

ZDA nastopajo, vendar se ne morejo odrezati za "svetovno prvenstvo".

ZDA so v nedeljskem finalu pokala konfederacij v Johannesburgu izgubile proti Braziliji, potem ko je drugi polčas prišel do zmage s 3: 2.

Za Brazilijo je bila zmaga pričakovani rezultat v neporaženem pohodu, ki je vključeval zmago s 3: 0 nad ZDA med skupinsko igro.

Za ZDA je bil to konec malo verjetno tekme na turnirju, ki jo je poudarila zmaga v sredo nad Španijo številka ena. Kljub razočaranju izgube je drugoligaški cilj najboljši doslej v moški kategoriji ZDA na tekmovanju FIFA.

"Občutek je mešanica velikega razočaranja, pa tudi velikega ponosa, " je dejal glavni ameriški trener Bob Bradley.

Moški iz ZDA so v polčas odšli z vrtoglavih 2-0. Clint Dempsey je prvi dosegel v 10. minuti, ko je streljal po podaji Jonathana Spectorja za svoj tretji zadetek na turnirju. Charlie Davies je 17 minut pozneje poslal nizko podajo za brazilsko obrambo do Landona Donovana, ki je končal nizko in trdo. Medtem je zvezdniških 45 minut od vratarja Tima Howarda Brazilce ohranil brez zadetka.

To je bil trenutek za uživanje v zgodovini ameriškega nogometa. Ko so Španijo že premagali, se je zdelo, da bodo ZDA kmalu dosegle Čudež na travi.

Image
Image

Braziliji ni bilo treba dolgo, da se vrne. 38 sekund v drugem polčasu je Luis Fabiano zadel s strelom, ki je slepega Howarda pustil brez možnosti. 15 minut kasneje so ZDA prišle do zadetka po strelu z glavo Kaka, ki je jasno prečkal ciljno črto, preden jo je Howard prebil.

Zgrešeni klic ni ugasnil Brazilije in vztrajali so s stalnim pritiskom na obe strani igrišča. Kljub nekaj odličnim rešitvam Howarda in ameriške obrambe se je s Kaka na koncu prebil Fabiano, ki je z glavo izenačil.

Zmagovalni zadetek je prišel 10 minut kasneje, ko je braniški kapetan Lucio zadel iz kota.

Tudi ob razočaranju nad odpovedjo vodstva z 2: 0 lahko Američani visoko dvignejo glavo, ko se pomerijo v julijskem pokalu CONCACAF in naslednjem delu kvalifikacij za svetovni pokal. To je bila ameriška ekipa, ki je v veliki meri zastopala sebe in CONCACAF, tako da je premagala Španijo in se uvrstila v finale.

Morda bi bilo vredno oditi pot v Južno Afriko leta 2010: če je prejšnji teden kakšen pokazatelj, bo ameriška ekipa končno pripravljena na hrup v svetovnem pokalu.