Letos Ni Končala Niti Ena Oseba Na "najtežji Dirki Na Svetu"

Teče

Image
Image

Sledite Matador v Vimeo Spremljajte Matador na YouTube

MARATONI BARKLEY V GORAH TENESEJA imajo uspeh približno en odstotek: traja že 30 let, vodilo ga je 1.100 ljudi, končalo pa jih je le 14 ljudi. Letos od 40 tekmovalcev tekačev ni končala niti ena oseba.

Gary Cantrell, ustvarjalec dirke, je za Bloomberg News povedal: "Gore so zmagale."

Ni redko, da dirke nihče ne konča, vendar je nekdo zaključil vsako leto od leta 2007. Proga je zmerno težka, saj je sestavljena iz 5 zank na 20-kilometrskem planinskem tečaju v Tennesseejevem parku Frozen Head State, ki mora biti končan leta 60 ure ali manj. Ko je pretekel 60 ur, je en tekač še tekel na progi in začelo se je iskanje. Na koncu se je sprehodil nazaj in trdil, da se je izgubil, in se odločil za 8-urno uspavanje.

Samo dva tekača sta letos opravila več kot tri kroge v časovnem roku. Eden od njih je odnehal, ko je končal tretjega, drugi pa se je nekje na progi zrušil in sklenil, da morda ni dobra ideja nadaljevati. Še dva tekača sta zaključila tretji krog, vendar sta trajala dlje, kot je bilo dovoljeno - sedem ur.

Nobena ženska še ni končala dirke, čeprav je bilo letos v ženski skupini 40 žensk. Nicki Rehn, avstralska tekačica na letošnji dirki, je dejala: "Ne pridete sem zmagovalni, prihajate sem poniženi."

Skupni navpični vzpon teka je 54.200 v višini 100 milj, kar je skoraj dvakrat več kot višina Mount Everest.

Gary Cantrell se je odločil, da bo dirko ustvaril, ko je James Earl Ray, človek, ki je umoril Martina Lutherja Kinga, mlajši, pobegnil iz zapora in ga v 55 urah dosegel le 8 milj. Cantrell je zase rekel, da bi lahko v tem času pretekel vsaj 100 milj in Barkleyjevi maratonci so se rodili.

Poleg tega, da je treba preteči 100 milj, morajo tekači najti 9 od 12 knjig, razpršenih o progi, in odstraniti stran, ki ustreza pripisani številki, da bi dokazali, da so jo našli. Trajalo je 9 let, da je dirko lahko opravil kdo, dvakrat pa sta jo opravila dva, tudi Brett Maune, ki drži časovni rekord, dirko je končal v nekaj več kot 52 urah leta 2012.