Najboljši Način, Da Se Z Letališča V Mesto Pripeljete: Vlak Proti Uberju

Prevoz

Image
Image

Veste, kaj je zabavno, ko ste na pol leta poleteli na vročem letalu z omejenim prostorom za noge in električnimi vtiči, ki gredo na polovico v vašo predhodno preneseno sezono Narcosa? Poskusite ugotoviti, kako najbolje priti s čudnega letališča z znaki v drugem jeziku do vašega hotela. Bi se morali boriti s torbami, da bi na vlaku prihranili nekaj dolarjev? Ali pa poskusite najti območje, ki se pogosto izogiba vožnji? Ali pa samo reci eff in pojdi ves nahrbtnik na avtobus?

Sprejem spremenljivk, kot je velikost vaše skupine, koliko časa imate in ali ste na računu za odhodke. Da pa vam bodo pri poti pomagali, so MyVoucherCodes na 35 največjih svetovnih letališčih našli povprečne čase potovanja in stroške taksijev, avtobusov, vozovnic in vlakov, nato pa jih vse razvrstili po enostavnosti potovanja. Ogledali smo si te številke in v imenu, da si nekoliko olajšamo življenje po letu, poiskali najboljše možnosti za prenose vseh.

1. New York - JFKNajboljša možnost: Vlak - 50 minut, 7, 57 USD

>>

Tako kot s pico, bageli in… skoraj vse ostalo v New Yorku, je sistem vlakov boleče precenjen, le da je JFK našel pot pred nekaj leti. Kljub temu je daleč in daleč najboljši način, da se na Manhattan uvedete kot najhitrejša IN najcenejša metoda. Taksiji in vožnje z avtobusi trajajo eno uro, stanejo pa med 50 in 72 dolarjev. In avtobus vam bo v prometu vzel uro in pol.

2. Bangkok - SuvarnabhumiNajboljša možnost: Vlak - 30 minut, 1, 34 USD

>>

Ta vlak morda ne bo hiter, toda vožnja v mestno središče z letališča Suvarnabhumi potrebuje dober dan 45 minut. Čeprav vas bo vožnja stala manj kot 7 dolarjev, je še vedno približno 15 minut počasnejša od vlaka in morda ne vključuje rahlo grozljive izkušnje, da se mopedi spustijo pred vami na vsakih 50 čevljev, kot da bi imeli smrtno nevarnost.

3. Chicago - O'HareNajboljša možnost: Vlak - 45 minut, 4, 89 USD

>>

Vožnja po modri črti v vetrovno mesto je lahko trajna in hladna, vendar je vseeno hitrejša kot navigacija po avtocestah, napolnjenih z avtomobili. Taksiji in vožnja z avtobusi bodo v središču mesta potrebovali enako časa, tudi v minimalnem prometu, ki stane 34 USD oziroma 48 USD. In na slab dan lahko traja dobesedno ure. Avtobus CTA je vaša najcenejša možnost za 2, 20 USD, vendar dobesedno traja dvakrat dlje. Pozimi pa je to ena bolj bednih izkušenj z javnim prevozom v Ameriki.

4. London - HeathrowNajboljša možnost: Vlak - 50 minut, 9 USD

>>

Heathrow je pri tej matriki nekaj izjeme, saj če ste pripravljeni porabiti 30 dolarjev za vožnjo z vlakom Express v London, lahko pridete tja v 15 minutah. Še vedno je veliko boljši posel od taksijev in vozovnic, ki vozijo 56 do 41 dolarjev. Londonsko podzemno železnico - vlak, ki ga tukaj omenjamo - je nekoliko hitrejši od 55-minutnega avtobusa. Poleg tega vam daje veselje hihitanje vsakič, ko rečejo "Kokica."

5. Singapur - ChangiNajboljša možnost: Taksi - 30 minut, 21, 29 USD

>>

Če se odpravljate v Singapur, verjetno ne boste odšteli denarja za nahrbtnike, zato kljub temu, da stanete polnih 20 dolarjev več od vlaka, prihranki časa s taksijem postanejo nedvomno zmagovalni. Od letališča Changi do središča mesta boste prišli v manj kot polovici 66 minut vožnje z vlakom, za nekaj več kot 20 dolarjev pa tovrstna učinkovitost ne bo neverjetna.

6. DubajNajboljša možnost: Rideshare - 46 minut, 18, 64 USD

>>

Čeprav je jahanje futurističnega metro sistema Dubaj obvezno na vsakem obisku - zlasti na območju okoli Burj Khalife - je po dolgem letu izkušnja, ki jo je najbolje pustiti do jutra. Vlak vas običajno ne odpelje v hotel, zaradi česar je potreben še kakšen taksi ali vožnja. In pod 20 dolarjev je možnost vožnje od vrat do vrat enostavna in učinkovita. Taksiji pa se gibljejo okoli 35 dolarjev, zato je vlak morda še vedno boljša možnost.

7. Toronto - PearsonNajboljša možnost: Vlak - 25 minut, 9, 11 USD

>>

Relativno nov vlak UPExpress je spremenil način potovanja Torontonov. Ko so znižali ceno, to je. Daleč daleč najučinkovitejši način je, da se Pearson v mesto odpelje dolg 19 kilometrov, to je 42-minutna vožnja, ki v taksiju stane 55 dolarjev in 30 dolarjev vožnje.

8. Pariz - Charles De GaulleNajboljša možnost: Vlak - 35 minut, 12, 59 USD

>>

CDG se nahaja skoraj 20 milj od mesta Pariz, in čeprav MyVoucherCodes vozi v povprečju 40 minut, potovanja v uri sploh niso nenavadna. Izlet z vlakom ni kaj dosti boljši, saj bi se lahko vrnili skoraj v istem času. Toda manj kot 25 odstotkov od 55 dolarjev vas bo stalo taksi ali vožnja in je veliko manj dovzetna za prometne zastoje.

9. Rim - Leonardo da Vinci FiumicinoNajboljša možnost: Vlak - 30 minut, 12, 15 USD

>>

Pustolovščina, ki se vozi z italijanskim taksistom, ni vedno najboljši način za začetek rimskih počitnic. Ali pa vsaj najboljše, če zapustite mesto. Taksiji od FCO do centra stanejo približno 44 USD za 40-minutno potovanje, kar je skoraj dvakrat več kot strošek vožnje.

10. Istanbul - AtaturkNajboljša možnost: Taksi - 45 minut, 12, 15 USD

>>

Istanbulski vlak je fantastična cena za samo 89 centov na vožnjo, toda če ga merimo glede na poslabšanje dvigovanja vrečk, iskanje železniške proge in od postanka do hotela, je skoraj 11 milijonov dolarjev razlika, ki bi prihranila pet minut. Še posebej, če ima vaša skupina več ljudi. Tradicionalni taksi traja le 45 minut, da prevozi 14 milj in je dobrih 7 dolarjev cenejši od vožnje.

11. Hong KongNajboljša možnost: Vlak - 24 minut, 13, 73 USD

>>

V Hongkongu zaprite klic, saj vožnja s posebnimi potrebami traja le pol ure in običajno stane manj kot 30 dolarjev. Če imate več kot eno osebo, so verjetno najboljša možnost, a potujete solo, vlak pa vas vseeno pripelje 19 milj do mesta šest minut hitreje. Taksiji pa lahko presežejo 50 dolarjev in se jih je najbolje izogniti.

12. DublinNajboljša možnost: Avtobus - 30 minut, 6, 63 USD

>>

Resda je posebna novost vožnja v kabini, ki vozi na levi strani ceste. Ta novost pa ni vredna 34 dolarjev in 10 dodatnih minut prometa v prometu. Airlink Bus - aka Route 747 - traja 30-40 minut, ustavi se na avtobusni postaji Busaras, O'Connell Street v središču mesta in železniški postaji Heuston. Vožnja z avtobusi je še slabši posel kot taksiji, saj zaračunate dobrih 60 dolarjev - ali skoraj 10-krat večjo ceno avtobusa.

13. Praga - Václav HavelNajboljša možnost: Taksi - 38 minut, 3, 40 USD

>>

Ker je Praga ena najbolj dostopnih prestolnic v Evropi, je vožnja z letališča Vaclav Havel do središča mesta neverjetno poceni, ne glede na to, ali se odločite za avtobus, taksi ali vlak. Vlak je debelih 85 centov cenejši in vam prihrani 13 minut vožnje s taksijem, vendar se čas in denar verjetno pojesta, ko pridete s postaje v hotel. Tu se odločite za taksi, saj vožnja v skupni rabi znaša 16 dolarjev, kar je 500-odstotni znesek za zabavo pri vožnji s telefona.

14. OsloNajboljša možnost: Vlak - 21, 83 $

>>

Ni malo pretiravanja, če rečemo, da boste za vožnjo z letališča v Oslu porabili več kot za tisto poceni letalsko vozovnico Norwegian Airlines, da bi prišli tja. Vožnja v mesto stane vrtoglavih 164, 27 dolarja z vožnjo z avtomobilom, kar pomeni, da bo vozovnica s kabino v vrednosti 81 dolarjev videti kot poštena pogodba. Naredite si uslugo in jih preskočite oboje, saj celo avtobus traja le dve minuti dlje kot avto in stane le 20 dolarjev.

15. Budimpešta - Ferenc LisztNajboljša možnost: Avtobus - 35 minut, 3, 09 USD

>>

Vzhodna Evropa ima zagotovo svoje neokrnjene čare starega sveta. Slaba stran tega "rustikalnega" šarma pa je, da so nekateri kraji malo zaostali za celino celine. Pojdite v Budimpešto, kjer Ferenc Liszt International nima vlaka, niti vozi z avtobusi. Vožnja s taksijem, ki stane skoraj 25 dolarjev za isto 35-minutno potovanje, je avtobus zlahka najboljša stava.

16. San FranciscoNajboljša možnost: Vlak - 30 minut, 9, 44 USD

>>

Šok nalepk 10 USD vožnje z javnim prevozom je lep "Dobrodošli v San Franciscu" za Američane, ki so navajeni na skok na lokalno železnico za 2 dolarja. Je pa veliko bolj prijetna dobrodošlica od 47, 74 dolarja, ki ga boste dobili v taksiju. Tukajšnja vožnja z vozili ni slaba možnost, če se vam mudi ali imate več ljudi, za 28-minutno potovanje pa manj kot 30 USD. To je ob predpostavki, da na severu 101 ni prometa, kar je nekako tako, da domneva, da vašega letala ne bo zavlekla megla.

17. Zagreb - Franjo TuđmanNajboljša možnost: Taksi - 28 minut, 16, 60 USD

>>

Preverite cene vožnje v skupni rabi, ko prispete v Zagreb na Hrvaško, saj povprečno ni kaj dosti kot taksi pri 17, 98 dolarja in je včasih lahko tudi cenejši. Na letališču ni vlaka (spet je tisti vzhodnoevropski šarm), toda če potujete solo na težek proračun - ali menite, da je denar za prevoz bolje porabljen za pivo - vlak znaša le 2, 46 USD in traja 40 minut.

18. Las Vegas - McCarranNajboljša možnost: Rideshare - 21 minut, 15, 59 USD

>>

V Vegasu boste tako ali tako vrgli tono gotovine, ni treba začeti s prošnjo za prtljago. Dobesedno, saj je območje vožnje z dolgim sprehodom skozi vroče puščavsko sonce do garaže čez cesto. Pohoda je vredna, saj lahko taksiji do traku vozijo 50 dolarjev, vlaka ni, vožnja z avtobusom pa bi morala biti resnično zapuščena za vaše pokore, poražene poti domov.

19. HelsinkiNajboljša možnost: Vlak - 30 minut, 6, 08 USD

>>

Tako kot skandinavske sosede tudi na Finskem ni nič poceni, še posebej očitno dejstvo, ko se naučite taksijev in vožnjah z vozili približno 55 dolarjev za pokrivanje ducat milj od HEL-a do središča mesta. Morda so pet minut hitrejši od vlaka, toda če se vam ne mudi in če podjetje plačuje, vam bo morda celo bolje, če vozite 45-minutno vožnjo z avtobusom za 7, 51 dolarja.

20. OrlandoNajboljša možnost: Rideshare - 26 minut, 25, 05 USD

>>

Orlando je zanimivo letališče za analizo, saj večina ljudi, ki prihajajo sem, ne hodi nikamor blizu središča mesta. Ob predpostavki, da ste tukaj za ogled miške, je vaša najboljša možnost najem avtomobila. Če pa se na potovanju po najsrečnejšem kraju na Zemlji ne boste ukvarjali s vozniki Floride, boste vseeno morali dobiti taksi ali voziti. Orlando nima vlaka do letališča, in čeprav je avtobus poceni, ali se res želite voziti z javnim avtobusom z dvema otrokoma, ki kričijo: "Kdaj vidimo Mickeyja ????"

21. Berlin - BrandenburgNajboljša možnost: Avtobus - 37 minut, 3, 09 USD

>>

Morda boste šokirani, ko se naučite, da Nemci na najbolj turistično najbolj priljubljenem letališču nimajo vlaka. Ko se opomorete od te bolečine, vas v resničnem berlinskem podzemlju spet prizadene mesto, ki ga boli sedem kilometrov taksi, ki stane 28, 70 dolarja. Potem PROTI z vožnjami po 35 dolarjev. Waw … ok, bilo je intenzivno. Kakor koli že, 25-minutna vožnja z avtomobilom vam prihrani 12 minut vožnje z avtobusom, tako da če se vam mudi, da bi prišli do omenjenega berlinskega podzemlja ali pa to počnete s skupino, bi bil taksi morda še vedno najboljša stava.

22. Krakov - Janez Pavel IINajboljša možnost: Rideshare - 28 minut, 9 USD

>>

Krakov na Poljskem ni nič drugega, če ni dosleden, saj 6, 8 kilometra od letališča Janeza Pavla II do centra mesta traja od 26 do 28 minut, ne glede na to, kako greš. Rideshares vozijo nekaj dolarjev ceneje od taksijev, čeprav bodo v času porasta cen taksiji boljši. Vlak in avtobus sta poceni tudi 2, 31 dolarja in 1, 02 dolarja. A če se od storitve od vrat do vrat le malo poveča, se lahko tudi razvajate.

23. Stockholm - ArlandaNajboljša možnost: Avtobus - 45 minut, 10, 65 USD

>>

Stockholm je kot gospa Robinson letaliških prevozov; kakorkoli pogledaš, izgubiš. Avtobus je edina metoda, zaradi katere ne boste po datumu najema plačali najemnine v višini 10, 65 USD za vožnjo, vendar traja dvakrat dlje kot 20-minutna vožnja z vlakom. Taksiji in avtoceste se gibljejo okoli 60 dolarjev, tako da če imate dve osebi, je to verjetno najboljša poteza. Če potujete solo, avtobus zmaga samo na stroških, čeprav boste verjetno prihranili prihranke, ko boste prvič naročili pivo.

24. Los AngelesNajboljša možnost: Rideshare - 23 minut, 27, 27 USD

>>

Ali dobri ljudje na MyVoucherCodes niso porabili veliko časa, ko so se vozili po Los Angelesu, ali menijo, da je LA-jevo "mestno središče" 405 ojačitev na Olympic Boulevard. Čeprav je 23 minutno potovanje od LAX-a do središča mesta smešno in je vožnja z zmešnjavo, zmečkan duši, je vsekakor najboljši način, da se v mesto Angelov odpravite kamor koli. Kabine vozijo dvakrat toliko, vlak še ni prišel do letališča, in če Sandra Bullock ne vozi, se mestni avtobusi LA ne vozijo prehitro.

25. EdinburghNajboljša možnost: Avtobus - 30 minut, 5, 63 USD

>>

Mogoče, če imate celotno skupino izvajalcev obrobnih gledališč, bi bila vožnja v skupni rabi boljša možnost, saj je za 25-minutno vožnjo še vedno primernih 25 dolarjev - skoraj polovico, koliko stane taksi. Glede na to je avtobus le dodatnih pet minut in vam prihrani približno 20 dolarjev, brez možnosti vlaka pa je najbolj smiselno.

26. Barcelona - El PratNajboljša možnost: Vlak - 20 minut, 4, 64 USD

>>

Če se boste odpravili na križarjenje ali kjer koli drugje kot tradicionalna turistična žarišča, boste morda želeli pogledati v taksi, saj so cenejši od vožnje z avtobusi in ponujajo boljšo natančnost kot vlak. Če rečem, vlak vas pelje v kratki vožnji skoraj kjer koli v mestu za manj kot 5 dolarjev, in celo s skupino treh do štirih ljudi je bolj varčna možnost. Celo letališče Aerobus - za približno 6, 50 dolarja - stane več in traja 35 minut.

27. DunajNajboljša možnost: Vlak - 15 minut, 4, 53 USD

>>

Veste, zaradi koga so Nemci videti tako organizirani kot karibska policijska postaja? Avstrije, ki ji je uspelo ustvariti vlak, ki vas bo iz Vienna International pripeljal v središče mesta v nekaj več kot 15 minutah. To je 10 minut hitreje kot kateri koli taksi, vožnja z drugimi ali drugi avtomobili, ki bodo v lahkem prometu potrebovali 25 minut. In za užitek vam zaračunamo 35 dolarjev.

28. MiamiNajboljša možnost: Rideshare - 17 minut, 18, 44 USD

>>

Miami je še en zanimiv primer, saj naj bi bil Metrorail najboljša možnost za slabih 2, 20 dolarja za 15 minutno vožnjo po centru. Težava je v tem, kdo gre v Miami, da gre v središče mesta? Medtem ko je vlak najboljši, če ste odvetnik ali želite med odhodom zadeti igro Heat, bo vožnja z avtomobilom najboljši način, da vas pripeljete na plažo. Običajno je to polovica stroškov taksija, v mestu, kjer so avtobusi približno tako zanesljivi kot lokalni politiki, pa je to najboljši način, da ga obiščete.

29. BruseljNajboljša možnost: Vlak - 17 minut, 9, 94 USD

>>

Bruseljski prevoz pokriva 13 milj med letališčem in mestom bolje kot skoraj kjer koli na svetu, kjer vas celo mestni avtobusi v pol ure pripeljejo v mesto za 3, 31 dolarja. Čeprav vlak vlaga stroške samo za polovico časa, je razlika med hitrostjo na vlaku in ustavljanjem vsakih treh blokov v avtobusu vredna 6 dolarjev. Ni vredno pa skoraj 50 dolarjev, 26 minutno vožnjo s taksijem. Ali pa možnost 35 USD v skupni rabi.

30. København - KastrupNajboljša možnost: Vlak - 15 minut, 5, 61 USD

>>

Čeprav 20-minutna vožnja od CPH-a do kjer koli v bližini vrtov Tivoli še vedno ne stane 37 dolarjev, čeprav ni tako draga, kot je vožnja s taksijem po preostalem delu Skandinavije. Vlak je dejansko pet minut hitrejši in stane eno sedmo ceno. V Københavnu ni kolesarskih vozovnic, kar bi lahko bilo razlog, da so cene taksijev tako visoke.

31. Boston - LoganNajboljša možnost: Rideshare - 12 minut, 12, 88 USD

>>

Big Dig je morda že leta kraljevsko zajebal promet v Bostonu, toda zdaj, ko je konec, predor Ted Williams omogoča hitro in učinkovito potovanje v Logan. Daleč bolj učinkovit kot T, ki deluje 35 minut. Ob prihodu preverite tudi cene za vožnjo, kot da se v nedeljo pokažete po še enem zadnjem zadnjem sekundu Toma Bradyja, ki se bo povzpel do slave, zato bi lahko cene taks znižale. Čeprav boste še vedno morali poslušati voznik, ki govori o Patriotsih.

32. Lizbona - PortelaNajboljša možnost: Rideshare - 16 minut, 13, 25 USD

>>

V Lizboni bi bilo morda najprimernejše letališče katere koli evropske prestolnice, kratek 3, 5 milje od središča mesta in vožnja manj kot 10 minut, če se želite loviti zgodnjega jutranjega leta. 25-minutna vožnja z vlakom je morda cenejša za 1, 55 dolarja, toda za 12 dolarjev je dodatni čas, ki ga boste dobili v mestu, in zmanjšano poslabšanje absolutno vreden vožnje.

33. Amsterdam - SchipholNajboljša možnost: Vlak - 17 minut, 4, 75 USD

>>

Ko enkrat zaideš v Amsterdam, si skoraj vedno najbolje, da se s tem kolesom voziš po mestu. Samo ne z letališča. Ker je mesto drago, morate prihraniti povsod, dodatni dve minuti vožnje vlaka v primerjavi s taksijem ali vožnjo z vozilom pa je v primerjavi s ceno v ceni od 30 do 40 USD nižja. Taksiji vozijo približno 43 dolarjev, vozijo pa 35 dolarjev, avtobus, čeprav približno 15 minut počasnejši od vlaka, pa je še vedno nekoliko dražji.

34. SydneyNajboljša možnost: Vlak - 13 minut, 13, 29 USD

>>

Vlak v Sydney je hitrejši in cenejši kot katera koli avtomobilska možnost in vam daje dodaten bonus, da se lahko vozite zgoraj na dvonadstropnem vlaku! Tudi če vaš notranji petletnik ob tej priložnosti ne skače, bo vaš 23-letnik, ker vožnja stane približno tretjino taksija ali vožnje. In vam omogoča, da se usedete in poslušate desetine seksi avstralskih poudarkov, ki se vozijo v celotni vožnji.

35. ŽenevaNajboljša možnost: Vlak - 7 minut, BREZPLAČNO

>>

Švica je morda najbolj boleče mesto za obisk na svetu, toda ena stvar, ki jo Švicarji ne vozijo, je javni prevoz. Če se zadržujete v hotelu, hostlu ali kampu (glejte: NE Airbnb), prejmete brezplačno Ženevsko prevozniško kartico, s katero lahko brezplačno vozite vlake in avtobuse. Da, vaše kosilo z paradižnikovo juho in vodo bo še vedno stalo 28 dolarjev, vendar vam za vožnjo vsaj ni bilo treba plačati. Bodite zmage, kjer lahko.