Nemški Nogometaš Podaril Bonus Svetovnega Pokala - Matador Network

Anonim
Image
Image

Svetovnega pokala je konec, na Braziliji pa je bilo precej grobo. Ne le, da se je njihova reprezentanca soočila s tistim, kar je bil skoraj zagotovo njen najbolj neroden poraz v zgodovini, ampak so dogodek zaznamovali protesti, država pa je zdaj zasedena s številnimi stadioni na mestih, ki nimajo dovolj močnih ekip, da bi jih podprle..

Dobra novica je, da nogometni igralci, čeprav FIFA v bistvu le pušča pot uničenja, kamor koli gredo. Mesut Özil, vezist za zmagovalno nemško ekipo, donira del 300.000 evrov bonusa, ki ga je prejel za zmago v svetovnem pokalu za plačilo operacij za 23 brazilskih otrok.

Özil ni edini nogometaš, ki je doniral dobitke svetovnega pokala v dobrodelne namene. Argentinska ekipa, ki je prišla na drugo mesto, z dobrodelnostjo argentinskega zvezdnika Lionela Messija donira 135.000 dolarjev otroški bolnišnici v Buenos Airesu. Messi, ki je osvojil zlato žogo v svetovnem pokalu leta 2014 (ki jo je dobil najboljši igralec turnirja), je v preteklosti podpiral bolnišnico.

Če so tam kakšni Američani, ki se zdaj zahvaljujoč svetovnemu prvenstvu 2014 priklonijo na nogomet in iščejo evropsko moštvo, ki bi ga podprli, je to dober začetek: Özil igra za Arsenal v Angliji, Messi pa igra za Barcelono.